+420 224 422 996

Čínské tranzitní vízum na 72/144 hodin

Pro

1

Čínské tranzitní vízum na 72/144 hodin

Připomínáme, že pro krátké cesty do ČLR je možno využít 72 hod., resp. 144 hodinové tranzitní vízum. Detailní informace naleznete níže a na uvedených odkazech.

ČLR s platností od 1. 1. 2013 zavádí novou vízovou politiku pro turisty ze 45 zemí světa včetně ČR. Turisté mohou vstupovat do níže uvedených měst a pobývat zde po dobu 72 hodin bez víza za níže uvedených podmínek:
– mají platnou letenku s odletem během 72 hodin z města uvedeného v seznamu do třetí země;
– mají platné vízum této třetí země (pokud je třeba);
– pohyb turistů je omezený pouze na oblast vstupu (navštívit více měst není možné);
Seznam měst uplatňujících 72 hodinový bezvízový režim:
Peking, Šanghaj, Guangzhou, Chengdu, Chongqing, Shenyang, Dailan, Xian, Guilin, Kunming, Hangzhou, Xiamen, Wuhan, Tianjin, Harbin a Nanjing
V případě, že by turista ze závažného důvodu (např. hospitalizace) nemohl opustit ČLR do 72 hodin, je možné si požádat o příslušné vízum na imigračním úřadu.

Od března 2016 je v provinciích Šanghaj, Zhejiang a Jiangsu aplikován rozšířený 144 hodinový bezvízový tranzitní pobyt. Ke vstupu a výstupu je možné využít jakýkoliv ze 7 určených mezinárodních hraničních přechodů (4 letiště v Šanghaji, Hangzhou a Nanjing + 2 přístavy v Šanghaji + severní vlakové nádraží v Šanghaji). Na rozdíl od původního 72 hodinového tranzitu je tedy možné se mezi uvedenými provinciemi volně pohybovat.

Zdroj: Shanghai General Station of Immigration Inspection of PRC

Zdroj: MZV

Management služebních cest