+420 224 422 996

Přehled informací k 2. 7. 2021

Čec

2

Červenec 2 , 2021 |

Přehled informací k 2. 7. 2021

Vážení obchodní partneři,

přinášíme Vám aktualizovaný přehled informací ke vstupu a návratu občanů ČR do/z vybraných států Evropy, které jsou platné k dnešnímu dni.

Vzhledem k tomu, že se situace v jednotlivých zemích dynamicky vyvíjí a neustále mění, je zapotřebí si informace vždy před cestou ověřit nejlépe na zastupitelském úřadě dané země nebo na stránkách MZV ČR.

Došlo k rozšíření seznamu zemí, do kterých nesmí Češi a cizinci s bydlištěm v ČR dle nařízení Vlády ČR cestovat. Od 1. 7. 2021 do Namíbie, Paraguaye, Ruska, od 5.7. 2021 do Tuniska.

Podmínkou všech pravidel uvedených v přehledu je, že cestující nepobýval v posledních 14 dnech v rizikové zemi!!!

Upozorňujeme, že pro účel letecké přepravy je většinou vyžadováno prokázání negativního testu na COVID- 19 i v případě, že daný stát test pro vstup do země nevyžaduje!!! Vždy si ověřte s leteckou společností, se kterou letíte. Týká se i letů s přestupem!

Dále Vám doporučujeme v případě letecké přepravy dostavit se na letiště 2- 3 hodiny před plánovaným odletem. Vzhledem k tomu, že při online odbavení cestující neobdrží palubní vstupenku a k velmi podrobným kontrolám vstupních a tranzitních podmínek, se odbavení velmi protahuje.

Pozor od 9.7. 2021 dojde ke zpřísnění podmínek návratu ze zahraničí. Nově bude vyžadován od všech cestujících negativní test na COVID – 19 a povinné vyplnění registračního formuláře. Tedy i při návratu ze zelených a oranžových zemí.

Váš ST Travel tým

Management služebních cest