+420 224 422 996

Přehled informací k 21. 7. 2021

Čec

21

Červenec 21 , 2021 |

Přehled informací k 21. 7. 2021

Vážení obchodní partneři,

přinášíme Vám aktualizovaný přehled informací ke vstupu a návratu občanů ČR do/z vybraných států Evropy, které jsou platné k dnešnímu dni.

Vzhledem k tomu, že se situace v jednotlivých zemích dynamicky vyvíjí a neustále mění, je zapotřebí si informace vždy před cestou ověřit nejlépe na zastupitelském úřadě dané země nebo na stránkách MZV ČR.

Podmínkou všech pravidel uvedených v přehledu je, že cestující nepobýval v posledních 14 dnech v rizikové zemi!!!

Upozorňujeme, že pro účel letecké přepravy je většinou vyžadováno prokázání negativního testu na COVID- 19 i v případě, že daný stát test pro vstup do země nevyžaduje!!! Vždy si ověřte s leteckou společností, se kterou letíte. Týká se i letů s přestupem!

Od července 2021 vešly v platnost v tzv. EU Covid pasy, doporučujeme cestujícím stáhnout si do mobilu aplikace Tečka a čTečka.

Naše další doporučení se týká letecké přepravy.  Dostavte se na letiště 2 – 3 hodiny před plánovaným odletem. Vzhledem k tomu, že při online odbavení cestující neobdrží palubní vstupenku a k velmi podrobným kontrolám vstupních a tranzitních podmínek, se odbavení velmi protahuje.

Váš ST Travel tým

Management služebních cest