+420 224 422 996

Protesty taxikářů v Praze

Zář

29

Protesty taxikářů v Praze

Dovolujeme si Vám předat upozornění Letiště Praha k pondělní protestní akci taxikářů.

Vážení obchodní partneři,

taxikáři plánují na pondělí 2. 10. od 10:00 protestní jízdu Prahou, která by se měla dotknout i příjezdových cest na Letiště Václava Havla Praha. Upozorňujeme proto cestující, aby svoji cestu na letiště plánovali s dostatečnou rezervou a v případě možnosti využili pro příjezd raději MHD linky 119 (ze stanice metra Nádraží Veleslavín), 191 (ze stanic metra Petřiny nebo Anděl) nebo 100 (ze stanice metra Zličín). Městská hromadná doprava totiž pro příjezd na letiště využívá jinou přístupovou komunikaci, než je dostupná veřejnosti. Pokud cestující plánují využití automobilové dopravy, je nutné kromě dostatečné časové rezervy při příjezdu věnovat zvýšenou pozornost dopravnímu značení a instrukcím Policie ČR. 

Rádi bychom Vás ujistili, že ve spolupráci s Policií ČR celou situaci intenzivně řešíme. Bohužel jsme dotčeni protestem, ve kterém Letiště Praha nemůže žádným způsobem aktivně přispět k řešení důvodů sporu.

Zároveň chybí možnost využít pro příjezd na letiště jiné formy dopravy než je silniční z důvodu chybějícího kolejového napojení. Proto vedení letiště dlouhodobě podporuje projekt železničního spojení s centrem Prahy. Bohužel je však pouze v pozici příjemce řešení, které zajišťuje stát prostřednictvím SŽDC. Nicméně, v celé věci poskytuje za účelem urychlení projektu veškerou možnou součinnost.

Vnímáme plánovaný protest na příjezdových cestách k Letišti Václava Havla Praha jako snahu poškodit renomé mezinárodního letiště nejen doma, ale i v zahraničí.  Spory mezi pražskými taxikáři a společností Uber se bude příští čtvrtek zabývat ve Strakově akademii expertní skupina pod vedením vládního zmocněnce pro digitální agendu (více ZDE.). Jelikož byl tedy dialog nastartován, nevidíme důvod, proč by měli taxikáři blokovat mezinárodní letiště a ohrožovat tak včasné odlety cestujících z celého světa.

Informační linka Letiště Praha: 220 111 888

Letiště Praha, a. s. / Prague Airport
K Letišti 6/1019
160 08 Praha 6

Management služebních cest